Książki wobec których dzieci nie przejdą obojętnie

Który prezent na komunię dla dziewczynki z księgarni internetowej będzie najlepszy? Pytanie, które stawia sobie niezliczona ilość dorosłych. Nie tylko, jeżeli chodzi o rodziców, ale również o dziadków, czy też inne osoby, biorące udział w takim wydarzeniu. W wydarzeniu, które należy do jednych z najważniejszych, jeżeli chodzi o życie dziecka. Wśród mało oczywistych, ale bardzo fajnych prezentów, spotkać można książki. Tak, takie dopasowane do wieku dzieci przystępujących do komunii.

Wundermistrz. Powołanie Morrigan Crow. Nevermoor. Tom 2

Już po publikacji pierwszego tomu, Jessica Townsend zaskarbiła sobie serca młodych czytelniczek. Morrigan Crow – niezwykła dziewczynka – pozwoliła czytelnikom na przeżycie wspaniałych przygód. Czas więc na to, aby poznać jej kolejne przygody. Aby tak się mogło stać, warto sięgnąć po tom pierwszy. Aczkolwiek, dzięki licznym wspomnieniom, jakie można znaleźć w tomie drugim, czytelnicy poradzą sobie ze spokojem, dowiadując się wszystkich najistotniejszych faktów. Tym razem także Morrigan będzie przeżywać niezwykłe przygody. Chociaż, właściwie należałoby powiedzieć, że bohaterka wpadnie w nie lada kłopoty, ale to nie z jej winy. W szkole dla Wybrańców ktoś próbuje wprowadzić chaos, zwalając wszystko na dziewczynkę. Morrigan jest niewinna, ale musi to udowodnić, aby móc oczyścić swoje dobre imię.

Pewnego dnia zostanę fantastykolożką. Czarolina. Tom 1

Oto Czarolina, która jest bohaterką komiksowej opowieści. Takiej, która jest w stanie podbić serca wielu młodych czytelników. Autorkami tej oto opowieści są Francuzka Sylvia Douyé i włoska graficzka Paola Antista. Bohaterką – jak sam tytuł wskazuje – jest Czarolina, która przybywa wyspę Vorn, żeby wziąć udział w letnim kursie na temat istot fantastycznych, czyli kryptyd. Wykłady są niezwykle fascynujące, ale coś złego zaczyna dziać się na wyspie. Czarolina i jej koleżanka Willa postanawiają dowiedzieć się o co chodzi. W ten sposób odkrywają, że każdy z uczestników kursu znajduje się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.