Najciekawsze prezenty na komunię dla dziewczynki

Komunia jest ważną uroczystością rodzinną. Z tej okazji, oprócz podniosłych życzeń, zwyczaj nakazuje również obdarować dziecko, które tego dnia do Komunii przystąpiło po raz pierwszy. Wybór prezentu na komunię dla dziewczynki może być problematyczny, gdyż moda wciąż się zmienia. Poniżej przedstawione zostanie parę propozycji, którymi można się zainspirować podczas wyboru takiego upominku.

Prezent na komunię – jaki musi być?

Najważniejsze, aby prezent był dobrej jakości i w miarę możliwości starczył dziecku na lata. To nie urodziny, lecz podniosła okazja, zdarzająca się tylko raz w życiu. Dlatego taki upominek będzie stanowił przede wszystkim pamiątkę. Prezent na komunię dla dziewczynki będzie trafiony, kiedy zna się jej gust i upodobania. Wtedy można wybrać rzecz, o której wiemy, że przyda się dziecku i będzie chciało jej używać, lub nosić. Nie muszą być to wyłącznie drogie rzeczy, jeśli dobrze znamy dziecko, świetnie sprawdzą się także lalki, czy zestaw klocków dla starszych dzieci. Sprzęt sportowy również będzie trafionym prezentem, o ile wiemy, czy dziewczynka uprawia jakiś sport. Jeśli tak, dodatki takie jak kask, ochraniacze, nowe piłki, rakietki, sprawdzą się świetnie.

Przykłady prezentów na komunię dla dziewczynki

Istnieją prezenty, które sprawdzą się niemal w każdej sytuacji, niezależnie od pasji czy potrzeb dziewczynki. Może to być na przykład:

– ładny, dziewczęcy rower

– zegarek

– komplet biżuterii

– rolki

– hulajnoga

– komunijny obrazek na ścianę z datą uroczystości

– tablet

Biżuteria lub zegarek to prezent na komunię dla dziewczynki, który będzie z pewnością stanowił pamiątkę na lata, dlatego warto postawić na to rozwiązanie. Należy pamiętać o wyborze dobrej jakości surowca – najlepiej srebra lub złota.

Do prezentu można dołożyć dobrej jakości słodycze, kwiaty, a także dodatki upamiętniające ten szczególny dzień. Takimi dodatkami mogą być złote lub srebrne medaliki, pięknie wydane Pismo Święte, albo wysokiej jakości różaniec. Wspaniale sprawdzą się także książki. Nie powinno zapominać się również o kartce z życzeniami.